ART / Lithographs / Litograph in colors 14908110
*
nr 1490 8110
LITOGRAPH IN COLORS
Gösta Gustavson, "På väg till biblioteket". Signed, numbered EA, dated 1979. Litograph in colors, Image dimensions: 53x43 cm, outer dimensions including frame: 73x62 cm,
Gösta Gustavson, "På väg till biblioteket". Signerad, numrerad EA, daterad 1979. Färglitografi, bildmått: 53x43 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday September 19 2022
at 20:59:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/9 15:45:33
1
600 kr
19/9 19:31:43
2
350 kr
19/9 19:31:43
1
400 kr (Robot)
19/9 20:52:15
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad numrerad ea
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
nr 1490 8110
LITOGRAPH IN COLORS
Gösta Gustavson, "På väg till biblioteket". Signed, numbered EA, dated 1979. Litograph in colors, Image dimensions: 53x43 cm, outer dimensions including frame: 73x62 cm,
Gösta Gustavson, "På väg till biblioteket". Signerad, numrerad EA, daterad 1979. Färglitografi, bildmått: 53x43 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday September 19 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/9 15:45:33 | 1 | 600 kr |
19/9 19:31:43 | 2 | 350 kr |
19/9 19:31:43 | 1 | 400 kr (Robot) |
19/9 20:52:15 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad numrerad ea
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45